نقش مهارتهای حرکتی و فراگیری و تمرین مهارتهای حرکتی قبل از دبستان تاثیر مهی در مهارت نوشتن و یادگیری در کودکان دارد به همین جهت کودکانی که مهارتهای حرکتی خوبی را دارا هستن عمدتا در آموزش مشکلات کمتری دارند طراحي تصويرهايي با قلم مو و انگشت دست روي شن و… به آمادگي قبل از نوشتن منجر مي شود. پس از فراگيري مهارت هاي حرکتي کلي، کودکان آماده مي شود که در زمينه مهارت حرکتي ِ ظريف نوشتن آموزش ببيند. به همین خاطر و به علت اهمیت بسزای مهارتهای حرکتی متخصصان شرکت به اذین هوش آسیا دستگاه صفحه شنی را طراحی نموده اند که باعث تسهیل در انجام تمرینات در مراکز آموزشی و درمانی و تقویت مهارتهای حرکتی خواهد شد

موارد استفاده :
1) کودکان عادی 3سال به بالا
2) کودکان دارای اختلال تمرکز و توجه ،کلینیک ها و مراکز آموزشی
3) کودکان و دانش آموزان دارای اختلالات یادگیری و بویژه اختلال دیکته
4) و افزایش توانمندی کودکان در ایجاد هماهنگی حسی-حرکتی بویژه حس لامسه
نحوه استفاده :

کودک یا دانش آموز را پشت دستگاه بنشانید دستگاه باید طوری در مقابل کودک قرار گیرد که کودک بر آن تسلط داشته باشد در مرحله بعد آداپتور دستگاه را به برق وصل کرده تا چراغ های صفحه روشن شود روشنایی تعبیه شده زیردستگاه باعث اشتیاق کودک به تمرین و فشار بر روی انگشتان خواهد شد. حتما به یاد داشته باشید که با انگشت اشاره دست برتر(دستی که با آن می نویسد) تمرینات را انجام دهید.
کوکگ

همراه با دستگاه40 کارت آموزشی حاوی کلمات کتاب فارسی اول وجود دارد که برای کودکان کلاس اول و سال های بالاتر مناسب است کارت را بصورت تکی بر روی پایه های نگهدارنده بر روی لبه دستگاه قرار داده و از کودک بخواهید کلمه ای نوشته شده روی کارت را بنویسد در مراحل بعدی دوتا پایه را گذاشته و از کودک بخواهید دو تا کلمه را بنویسد سپس از کودک بخواهید آن دو کلمه نوشته در صفحه شنی را هوا نویسی کند. مربیان گرامی توجه داشته باشید که اگر کودک در نوشتن یا خواندن کلمات دیگری در محتوای دوروس خود دچار مشکل است آنها را با ماژیک بر روی کارتی نوشته و با این کلمات به شیوه بالا تمرین کنید ( در صورتیکه سن کودک قبل ازمدرسه است و دارای مشکلاتی در تمرکزو توجه است با این دستگاه فقط کشیدن اشکال را تمرین کنید)بعد از دوهفته تمرین با این شیوه پیشرفت محسوسی در نوشتن و خواندن در کودک ایجاد می شود .

IMG_20151114_134640
محتویات کارتن:
شامل دستگاه – آداپتور – پایه های نگهدارنده کارت و جعبه کارت کلمات